Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Kat filmy TV  Zarejestruj się | Jak dodać artykuł | Regulamin | Polityka prywatności | Linki | Kontakt

Artysta delikatny

Sztuka - muzyka malarstwo filmy TV i inne Artyści

Artyści zdążyli obrosnąć grubą warstwą legend, podobnie jak miejsca w których przebywają i cała otoczka sprzyjająca ich twórczości.

Znając historie mniej i bardziej zamierzchłe, tyczące się współczesnych gwiazd i artystów, jak i tych sprzed paru wieków, przeciętny człowiek odczuwa lekką gęsią skórkę, gdy słyszy, że jego rozmówca tytułuje się jako Artysta.

Nie mniej osobliwą aurą cieszy się większość placówek artystycznych np. kurs rysunku w Gdańsku czy inny większy ośrodek artystyczny w Polsce. Jako usprawiedliwienie można dać wspomnienie poczynań van Gogha, który miał tak uciążliwym charakter, że mieszkając z bratem, skutecznie odstraszał swoim zachowaniem i osobowością wszystkich znajomych współlokatora.

Przeważnie i dawniej i dzisiaj rozmaite lekcje rysowania stanowiły początek kariery artystycznej, warto tu wspomnieć o Salvadorze Dalim, który od początku swojej edukacji artystycznej utrzymywany był w poczuciu wyjątkowości. Mówiąc znowu o Vincencie, którego można traktować jako uosobienie wszystkiego, czego boi się zwykły człowiek w całym ogóle Twórców i Artystów- wsławiony ogółem specyficznych zachowań, jak wysyłanie swojego ucha do domu publicznego, jawi się on w dużym stopniu jak zbiór wszystkich strachów rodzica, który słyszy, że jego dziecko „czuje że ma talent”

Fakt, przeważnie osoby obdarzone ogółem cech, które możemy roboczo określić jako „talent”, charakteryzują się szczególną wrażliwością i trochę inną percepcją świata, która przeważnie jest bardzo emocjonalna, ale dzisiejsze czasy zwyczajnie nie pozwalają na nadmierny rozwój cech rodem z van Gogha- nawet artysta musi umieć znaleźć płaszczyznę porozumienia z inwestorem, musi być w stanie pracować z innymi, bardziej przyziemnymi branżami- musi umieć być zwykłym człowiekiem.

O autorze:
ksztalt
Data dodania artykułu:
2013-08-31 16:34:56
 Ocena: 0.00  Artykuł czytany: 611 raz(y)   do druku 
Powered by 0.9 Beta SEOBiblioteka.pl
Copyright © 2007-2021 Web design Kontakt
Toplista stron
All rights reserved